Taras nad oczkiem wodnym to przepis na relaks i odpoczynek

Każdy z Państwa po ciężkim dniu pracy marzy o odpoczynku w domowym zaciszu. Relaks to ważny element życia. Pomaga zregenerować siły i przygotować się do kolejnych zadań i obowiązków. Odpowiednio zaprojektowany dom pozwala jego mieszkańcom na wiele form wypoczynku. Jeżeli zastanawialiście się Państwo nad stworzeniem tarasu, który idealnie się do tego nadaje to warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Podstawowym elementem o którym musicie Państwo pamiętać jest przede wszystkim wybór odpowiedniej deski na taras, miejsca w którym powstanie oraz wielkości jaką ma osiągnąć. Poniżej prezentujemy kilka elementarnych zasad, które należy koniecznie uwzględnić.

Zachód czy wschód

Arcyważną kwestią przy projektowaniu tarasu jest wybór odpowiedniego miejsca. Warto spokojnie się zastanowić jakie ma być jego przeznaczenie oraz w jakich porach dnia chcemy z niego korzystać. Jeśli gustujemy w porankach spędzanych na świeżym powietrzu to warto rozważyć zaprojektowanie go na wschodniej ścianie domu. Pozwoli to Państwu na korzystanie z pierwszych promieni słonecznych co doskonale poprawi komfort relaksu. Jeśli jednak celujemy w klimatyczne wieczory to warto umiejscowić go w kierunku zachodnim, dzięki czemu zachodzące słońce będzie tworzyło bajeczny i romantyczny klimat.

Mały tarasik czy wielki taras

Rodzaj przeznaczenia tarasu determinuje jego powierzchnie. Pamiętajcie Państwo jednak, że minimalne wymiary to takie, które wystarczą aby postawić niewielki stolik oraz dwa krzesła. Szacuję się, że te wymagania spełnia taras o wymiarach 2,5×2,5 m.

Jeśli cenicie sobie Państwo duży ogród to należy pamiętać, że zbyt duże gabaryty również nie są naszym sprzymierzeńcem. Ograniczenie zielonej strefy negatywnie wpłynie na estetykę domu, a co za tym idzie spędzanie czasu na wolnym powietrzu straci swój urok.

Naturalne piękno czy surowa betonowa konstrukcja

Obecnie najchętniej wykorzystywanym materiałem do budowy tarasów są polimerowe profile i deski. Materiał ten imituje drewno i idealnie sprawdza się w konstrukcjach, które wymagają twardego i odpornego surowca. Właściwości jakie posiada spowodują, że będzie służył przez długie lata, a jego powierzchnia cieszyć się będzie atrakcyjnym wyglądem. Doskonały produkt dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą jakość przy stosunkowo niskiej cenie.

Deski polimerowe są gwarancją łatwej obróbki, dzięki czemu zaoszczędzimy na zakupie specjalistycznych narzędzi. Warto nadmienić, że charakteryzują się również prostotą w konserwacji, czego nie można powiedzieć o w pełni naturalnych konstrukcjach drewnianych wymagających drogich środków chemicznych.